Certyfikacja PEFC CoC

Identyfikowalność pochodzenia i zrównoważone wykorzystanie materiałów leśnych

PEFC - CoC (Program zatwierdzania certyfikacji lasów - Chain of Custody) to dobrowolna certyfikacja potwierdzająca pochodzenie i identyfikowalność produktów pochodzących ze zrównoważonej gospodarki leśnej. Certyfikat ten dotyczy wszystkich producentów, którzy chcą zagwarantować pochodzenie swojego surowca: trocin, budownictwa i stolarki, opakowań i palet, paneli, handlu i dystrybucji drewna i papieru, druków, mebli i wyposażenia, artykułów piśmiennych, produktów leśnych innych niż drewno. Dzięki certyfikatowi PEFC i poprzez łańcuch dostaw konsumenci mogą identyfikować produkty z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Certyfikowane organizacje mają również możliwość uczestniczenia w przetargach publicznych, w których wymagany jest certyfikat PEFC, a także minimalizują ryzyko w systemach należytej staranności wymaganych przez rozporządzenie UE w sprawie handlu drewnem EUTR (nr 995/2010).

Procedura certyfikacyjna

Dlaczego RINA?

Dzięki wiedzy technicznej w zakresie kontroli pochodzenia produktu jesteśmy akredytowani przez ACCREDIA do certyfikacji PEFC CoC.

Q&A

Czy po uzyskaniu certyfikatu PEFC-COC można etykietować dowolny produkt firmy?
Tylko produkty objęte zakresem certyfikacji mogą być etykietowane logo PEFC.

Czy certyfikację PEFC-COC można uznać za wystarczającą w przypadku firmy, która została utworzona jako operator, w celu zapewnienia zgodności z EUTR 995/2010?
Obecnie Unia Europejska nie uznaje żadnych systemów certyfikacji leśnej za gwarancję zgodności z rozporządzeniem, więc certyfikacja stanowi element ograniczający ryzyko w ramach systemu zasad należytej staranności, ale nie zwalnia z jego wdrażania.


 

Szkolenia otwarte

Kontakt

Zespół RINA Poland

Certyfikacja FSC®